Jesteś tutaj

Okulistyka-zespół chirurgii jednego dnia

Telefon: 
77 446 70 00 lub 516 783 232

Od 1.02.2023 roku Oddział Okulistyczny w KCZ rozpoczął kolejny etap swojego działania, a nowym Kierownikiem Oddziału jest dr n. med. Piotr Marszalik – specjalista chorób oczu.

dr n. med. Piotr Marszalik

Zabiegi operacyjne wykonują: dr n. med. Piotr Marszalik – wykonał ponad 20.000 operacji mikrochirurgicznych (operacje zaćmy, jaskry, witrektomie, korekcje wad wzroku metodą wymiany soczewki lub wszczepieniem soczewek fakijnych, przeszczepy rogówki) oraz lek. Bartosz Terebus około 15.000 operacji (operacje zaćmy, jaskry, przeszczepy rogówki).

Pozostali lekarze Oddziału to: lek. Daniel Macura, lek. Tomasz Zawół, lek. Agnieszka Łątkowska, lek. Aleksandra Gorzkowska-Gancarz i lek. Zofia Lubińska.

Wszyscy lekarze Oddziału Okulistycznego mają ogromną wiedzę i doświadczenie, które zdobyli w trakcie wielu lat pracy oraz uczestnicząc w konferencjach, szkoleniach i kursach zarówno w Polsce, jak i za granicą. Istotne jest też to, że wszystkich lekarzy cechuje empatia i szacunek do pacjenta.

Oddział Okulistyczny KCZ specjalizuje się w operacjach zaćmy z zastosowaniem nowoczesnych technologii, w tym wysokiej jakości sprzętu (mikroskop Möller-Wedel, aparat do fakoemulsyfikacji zaćmy Oertli Faros) i soczewek wewnątrzgałkowych (w tym korygujących astygmatyzm). Operacje zaćmy są przeprowadzane przy zastosowaniu małego cięcia z wysokim bezpieczeństwem dla pacjenta i szybką rekonwalescencją po operacji. Operacja trwa około 15 minut, a cały czas spędzony w szpitalu to około 3 godziny. Zabiegi przeprowadzane są w ramach umowy z NFZ i są bezpłatne dla pacjentów. Aktualnie czas oczekiwania na operację zaćmy w KCZ to od kilku dni do kilku tygodni od momentu zgłoszenia się pacjenta ze skierowaniem na zabieg.

 

REJESTRACJA DO PORADNI NA WIZYTĘ KWALIFIKACYJNĄ DO OPERACJI MOŻLIWA JEST POD NUMERAMI TELEFONÓW: 516 783 232 ORAZ 77 446 70 00.

 

 

Galeria: