Jesteś tutaj

Oddział chirurgii ogólnej

Telefon: 
77 4467 205
Pozostałe telefony: 
 • 77 4467 235 - Ordynator
 • 77 4467 269 - Dyżurka lekarska
 • 77 4467 271 - Dyżurka pielęgniarska
 • 77 4467 205 - Sekretariat medyczny
Personel: 
 • dr n. med. Grzegorz Krasowski - Ordynator, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej
 • lek. Artur Kurzeja - Z-ca Ordynatora, specjalista chirurgii ogólnej
 • lek. Sławomir Rowiński - specjalista chirurgii ogólnej
 • lek. Sławomir Sobótka - specjalista chirurgii ogólnej
 • lek. Katarzyna Tarara - specjalista chirurgii ogólnej
 • lek. Marek Niewiadomski - specjalista chirurgii ogólnej
 • lek. Robert Wajda - specjalista chirurgii ogólnej
 • lek. Piotr Kramkov - lekarz
 • lek. Bartłomiej Kazek  - rezydent
 • Pielęgniarka Oddziałowa - Aneta Rzęsikowska
Przekraczamy standardy
Przekraczamy standardy

Oddział z dnia na dzień zdobywa coraz większą renomę, dzięki wprowadzaniu najnowocześniejszych technik zabiegowych i poszerzaniu listy chorób, które mogą być leczone szybko i skutecznie metodą chirurgiczną.

Wcześniej stosowano tu metodę laparoskopową tylko w przypadku kamicy woreczka żółciowego. Obecnie używa się jej także przy usuwaniu wyrostka robaczkowego, śledziony, leczeniu perforowanych wrzodów żołądka. Powróciliśmy też do zabiegów z chirurgii endokrynologicznej, czyli do usuwania tarczyc i przytarczyc. Dzięki temu, że mamy biegłych endoskopistów, zajmujemy się także usuwaniem polipów w jelicie grubym i żołądku.

Współpracujemy ze stacjami dializ i zakładamy pacjentom - którzy będą musieli korzystać ze sztucznej nerki - specjalne przetoki. Zapewniamy w tym względzie kompleksową obsługę. Oddział jest również technicznie przygotowany do operacji nadnerczy - do laparoskopowego usuwania powstałych w nich guzów. Kiedyś na tego typu specjalistyczne leczenie pacjenci z Opolszczyzny byli wysyłani do klinik w innych województwach. Czekali na zabieg w kolejkach.

Grzegorz Krasowski - Ordynator
Grzegorz Krasowski
Ordynator oddziału

Doktor Krasowski (Ordynator Oddziału) ma bardzo bogate plany na najbliższą przyszłość, dotyczące rozwoju oddziału. Przymierzamy się na przykład do operowania guzów jelita grubego metodą laparoskopowoendoskopową. Kolejny priorytet, to chirurgia onkologiczna. Ordynator planuje wykonywanie operacji piersi oraz ich rekonstrukcje. - W przyszłym roku chcemy ponadto rozwinąć chirurgię bariatryczną, zajmującą się leczeniem otyłości. Zamierzamy utworzyć specjalny zespół, który się tym zajmie. Wraz z ordynatorem pracuje na oddziale 5 chirurgów. Oddział mieścił się wcześniej przy ul. Kozielskiej. Ale tamten obiekt nie spełniał już podstawowych wymogów.

Oddział chirurgiczny

Dzięki przenosinom na osiedle XXX-lecia i wcześniejszemu remontowi pomieszczeń, które chirurgia zajęła, oferuje ona obecnie pacjentom pełen komfort. Połowa oddziału ma już klimatyzację (w planie jest jej dokończenie). Obecnie jeden sanitariat przypada tylko na 4 pacjentów. W pokojach są telewizory. Każdy pacjent ma swój dzwonek, podłączony do dyżurki pielęgniarskiej. Mamy bardzo dobrze wyposażony blok operacyjny i nową sterylizatornię. Także salę do wprowadzania w stan uśpienia pacjentów i wybudzania, którymi wcześniej nie dysponowaliśmy.

Oddział dostał nowy zestaw do laparoskopii, nowy ultrasonograf i sprzęt endoskopowy. Ma też urządzenie umożliwiające wykonanie operacji bezkrwawych bez użycia dodatkowych materiałów.

Oddział posiada 1 wolne miejsce specjalizacyjne dla lekarza. Osoby zainteresowane prowadzeniem specjalizacji  proszone są o kontakt z Działem Kadr pod  numerem  telefonu: 77 4467 295.

Galeria: