Jesteś tutaj

Urologia

Oddział prowadzony jest przez dr n. med. Krzysztofa Partykę
Oddział Urologii jednego dnia posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia w związku z tym pacjenci ubezpieczeni mają możliwość wykonania zbiegów nieodpłatnie.
Oddział świadczy również usługi odpłatne. 
Urologia Jednego Dnia  – czyli szybko, bezpiecznie i skutecznie.
  
W Krapkowickim Centrum Zdrowia pacjenci z Polski i zagranicy mają możliwość odpłatnie i nieodpłatnie (umowa z NFZ) poddać się zabiegom urologicznym w trybie hospitalizacji jednego dnia.
Do dyspozycji lekarzy i pacjentów została oddana nowoczesna sala operacyjna oraz świeżo oddane do użytku sale dla pacjentów.  

Zabiegi wykonywane będą w szpitalu na os. XXX-lecia 21 w Krapkowicach. (zobacz mapę dojazdu)
 
 
 
Jakim zabiegom może poddać się pacjent w Krapkowicach?
 
Wykonujemy operacje stulejek u dorosłych i młodzieży, wodniaków jąder i torbieli najądrza.Wykonujemy resekcje przezcewkowe guzów pęcherza moczowego oraz przeprowadzamy cystoskopie kontrolne u pacjentów po zabiegach endoskopowych oraz u  pacjentów  z krwiomoczem lub z podejrzeniem zwężenia cewki. Wykonujemy też laparoskopowe podwiązywanie żylaków powrózka nasiennego oraz laparoskopowe usuwanie torbieli nerek.
 
Co zyskuje pacjent operując się w Krapkowicach?
 
Stawiamy na jakość, oferując dostęp do nowoczesnych technik operacyjnych. Dzięki dobrej organizacji pracy skracamy do minimum czas pobytu pacjenta w szpitalu, wykonując zabieg w dniu przyjęcia. W ten sposób pacjent wraca do domu tego samego dnia lub na drugi dzień po zabiegu. Jest to ważne dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na dłuższą nieobecność w pracy lub przyjeżdżają do Polski na krótko.
 
Co trzeba zrobić, aby poddać się zabiegowi urologicznemu?
 
Kwalifikacji do zabiegów dokonują Kierownik Oddziału  podczas wcześniejszej wizyty pacjenta lub po rozmowie telefonicznej ( tel +48 602449467). Następnie wystawiane jest skierowanie na wykonanie zabiegu. Czasami, obciążeni chorobami internistycznymi pacjenci wymagają wcześniej konsultacji internistycznej lub anestezjologicznej, dopuszczającej pacjenta do zabiegu w znieczuleniu. Chodzi o to, żeby cały proces leczenia przebiegł bezproblemowo. Terminy operacji nie przekraczają jednego miesiąca.
 
Kto może poddać się operacjom?
 
Zapraszamy wszystkich chętnych, z Opolszczyzny i całej Polski. Ofertę kierujemy też do pacjentów z zagranicy – z doświadczenia wiemy, że wielu pacjentów nie ma zaufania do lekarzy z krajów anglosaskich i woli się operować w Polsce, mimo braku ubezpieczenia. Oferujemy im taką możliwość. Z kolei pacjenci mieszkający na stałe w Niemczech, mający rodziny na Opolszczyźnie, mają szansę poddać się tu nowoczesnemu leczeniu urologicznemu, będąc jednocześnie pod opieką osób bliskich. Liczymy również, że konkurencyjna cena zabiegu w Krapkowicach skłoni zagraniczne kasy chorych do zgodzenia się na refundowanie pacjentom operowania się w naszym ośrodku. W planach mamy oferowanie kompleksowej usługi dla zagranicznych pacjentów: opiekę nad nimi i osobami towarzyszącymi od przyjazdu lub przylotu do Polski do momentu opuszczenia kraju.
 
Przyjęcie pacjenta w trybie planowym na oddział Urologii Jednego Dnia 
 
Każdy pacjent przyjmowany planowo na oddział jest narażony na stres psychiczny i fizyczny. Powodem jest lęk związany z hospitalizacją i czasowym przebywaniem w obcym dla siebie środowisku, z daleka od domu, a także konieczność podporządkowania się regulaminowi oddziału. Pierwszy kontakt nowo przyjętego pacjenta z personelem medycznym oddziału ma duży wpływ na dalszy proces leczenia, jak również na powrót do zdrowia i czas trwania hospitalizacji.
Oświadczenie standardowe: Każdy pacjent przyjęty na Oddział Urologii Jednego Dnia w Krapkowicach zostaje objęty  opieką pielęgniarską, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb (opieka całościowa). 
Pacjent jest przyjmowany na Oddział na podstawie skierowania, po ustaleniu terminu przyjęcia z ważnym dowodem ubezpieczenia i wynikami zleconych badań. Po kwalifikacji anestezjologicznej pacjent jest operowany i pozostaje pod opieką personelu pielęgniarskiego Oddziału. W tym samym dniu lub następnym pacjent  zostaje wypisany do domu z zaleceniem dalszej kontroli w Poradni Urologicznej.