Jesteś tutaj

Chirurgia

Oddział chirurgiczny jednego dnia

Oddział z dnia na dzień zdobywa coraz większą renomę, dzięki wprowadzaniu najnowocześniejszych technik zabiegowych i poszerzaniu listy chorób, które mogą być leczone szybko i skutecznie metodą chirurgiczną. Obecnie używa się metody laparoskopowej także przy usuwaniu wyrostka robaczkowego, śledziony, leczeniu perforowanych wrzodów żołądka. Wykonywane są również zabiegi z chirurgii endokrynologicznej, czyli usuwania tarczyc i przytarczyc.  Nasi endoskopiści zajmują się także usuwaniem polipów w jelicie grubym i żołądku. Współpracujemy ze stacjami dializ i zakładamy pacjentom - którzy będą musieli korzystać ze sztucznej nerki - specjalne przetoki. Zapewniamy w tym względzie kompleksową obsługę. Oddział jest również technicznie przygotowany do operacji nadnerczy - do laparoskopowego usuwania powstałych w nich guzów. Kiedyś na tego typu specjalistyczne leczenie pacjenci z Opolszczyzny byli wysyłani do klinik w innych województwach. Czekali na zabieg w kolejkach. Przymierzamy się na przykład do operowania guzów jelita grubego metodą laparoskopowoendoskopową. Kolejny priorytet, to chirurgia onkologiczna.

W przyszłym roku chcemy ponadto rozwinąć chirurgię bariatryczną, zajmującą się leczeniem otyłości - dodaje dr Grzegorz Krasowski. - Zamierzam utworzyć specjalny zespół, który się tym zajmie.

Wraz z ordynatorem pracuje na oddziale 5 chirurgów. Oferujemy pacjentom pełen komfort. Połowa oddziału ma już klimatyzację (w planie jest jej dokończenie). Jeden sanitariat przypada tylko na 4 pacjentów. W pokojach są telewizory.

Mamy bardzo dobrze wyposażony i nowoczesny blok operacyjny i nową sterylizatornię, a także salę do wprowadzania w stan uśpienia pacjentów i wybudzania. Oddział posiada nowy zestaw do laparoskopii, nowy ultrasonograf i sprzęt endoskopowy. Ma też urządzenie umożliwiające wykonanie operacji bezkrwawych bez użycia dodatkowych materiałów.