Jesteś tutaj

Aktualności

Nowy sprzęt dla oddziałów: noworodkowego oraz ginekologicznego-położniczego

W ostatnim miesiącu oddział noworodków oraz ginekologii i położnictwa wzbogaciły się o nowy sprzęt. Dzięki dofinansowaniu Fundacji TVN "Nie jesteś sam" zakupiono aparaturę medyczną na łączną wartość prawie 100.000 zł. Z otrzymanych środków zakupiono bilirubinometr będacy znaczącą pomocą w monitorowaniu stanu noworodków w kierunku rozwoju hiperbilirubinemii. Urządzenie pozwala na nieinwazyjny pomiar poziomu bilirubiny.

Możliwe jest dokonanie pomiaru w czasie, jak i po fototerapii noworodków. Dzięki takiemu urządzeniu w wielu przypadkach nie występuje potrzeba pobrania krwi u tak małych dzieci do oceny poziomu bilirubiny. Ponadto zakupiono aparat KTG do monitorowania ciąży bliźniaczej, lampę do fototerapii, stanowisko do resuscytacji noworodków z kardiomonitorem, pompą infuzują, resucytatorem - Baby Puff.

Ponadto w wyniku rozstrzygniętych postepowań przetargowych udało się zaoszczędzić część środków, z których dodatkowo zakupiono stolik zabiegowy, kolejną pompę infuzyjną oraz łóżeczka dla noworodków, dzięki którym dzieci po urodzeniu mogą przebywać w pokoju z mamą. Zakupiona aparatura w znaczny sposób porawiła komfort pracy personelu, a przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa rodzącym matkom oraz właściwą, opartą o obowiązujące standardy opiekę najmłodszych pacjentów naszgo szpitala.